TRADIČNÍ KRESLENÍ


DIGITÁLNÍ KRESLENÍ


OSTATNÍ


[CNW:Counter]

Literatura

Kvalitních knih o výtvarných technikách, obzvlášť těch, které se týkají koní, je žalostně málo. To nutí zájemce sáhnout po zahraničních publikacích, oprášit cizí jazyky, zejména angličtinu, a strávit hodiny u internetu hledáním… Samotné základy se může člověk naučit sám, bez nějakých knížek. Anatomii, pohyb a celkový vzhled ale musíme nastudovat v knihách. Na ty české se každý může podívat v knihkupectví, proto zde zmíním hlavně ty zahraniční.

The Artist’s Guide to Animal Anatomy, Gottfried Bammes

Tato celkem obsáhlá kniha popisuje anatomii psa, kočky, koně a krávy. Ukazuje nejen anatomii jako takovou, ale zaměřuje se i na pohyb, specifika postavení těla při různých činnostech a funkčně srovnává proporce. Čtenář se naučí vidět tvary zjednodušeně, aby je mohl dotvořit do kýžených detailů. Velmi názorná publikace, díky které umělec pochopí zákonitosti pohybu zvířat a bude schopný je použít i na papíře. Tuto knihu pročítám stále dokola a pořád mě uchvacuje až genialita techniky, kterou představuje. Vřele všem doporučuji.

Draw Horses with Sam Savitt

Naprostá klasika, co se kreslení koní týká. Koně zepředu, zezadu, zboku, zespodu… Spíše obrazová kniha, textu je tu poskromnu, ale čtenáři představí koně ve všech možných i nemožných situacích. I zde mě překvapuje jednoduchost, až strohost kreseb, které však vypadají velmi dobře a nabídnou umělci stručný pohled so života a pohybu koně. Také tuto knihu doporučuji, je vhodná i pro méně anglicky zdatné jedince.

Anatomie pro výtvarníky, Andras Szunyoghy

Jediná česká kniha, kterou se neváhám všem doporučit. Dá se říct, že je to taková anatomická klasika, text skoro žádný, ale spousty obrázků svalů, kostí i postojů nejen koní, ale i psa, kočky, krávy a člověka. Velmi zdařilá kniha, kterou ovšem ocení spíše zdatnější umělci, na rozdíl od předchozích knih se nejedná o žádnou „jak kreslit techniku“.

Anatomy Drawing School: Animals, Andras Szunyoghy

Toto je takový výcuc Anatomie pro výtvarníky. O něco menší knížečka, která se dá bez problémů všude brát sebou, ale nechybí v ní nic podstatného. Představuje anatomii koně, psa, kočky a krávy až s veterinární přesností.

Draw Horses, Lee Hammond

Tato kniha je spíš takový „step-to-step“ návod, doporučila bych ji spíše dětem. Nicméně v ní nechybí nic důležitého, představuje tzv. Grid metodu, obsahuje spousty cvičení a není zapomenuto ani na základní pomůcky, jako je vhodná tužka, papír, roztírátko a techniky kresby. Pro zkušenější umělce nemá skoro žádný přínos. Pro začátečníky je ovšem jedna z těch kvalitnějších.

How to draw Animals, Jack Hamm

I tuto knihu bych označila za klasiku. Opět porovnává několik druhů zvířat a studuje jejich pohyb. Snaží se poukazovat na mezidruhové rozdíly. Na jedné straně ukazuje až dětsky jednoduché kresby a postupy, na druhé představuje detaily, kterých by si člověk nevšiml. Velmi precizně zpracovaná publikace, kterou nemám problém komukoliv doporučit.

The Art of Animal Drawing, Ken Hultgren

Kniha v podobném duchu jako How to Draw Animals. Obsahuje však podstatně méně textu a jedná se spíše o obrazovou publikaci. Opět velmi pěkně ukazuje různé zvířecí druhy v pohybu a vysvětluje některé zákonitosti. Sice neobsahuje nic, co by nebylo zmíněno v předchozích publikacích, nicméně je velice pěkně zpracovaná a určitě ji mohu jen doporučit.

Novinky

30.1.2013
Další "tutoriály"
- vyhrabala jsem jeden starý videotutoriál na koňské oko a vytvořila jsem takový kraťoučký návod, jak používat nástroj historie ve Photoshopu

26.1.2013
Začíná vývoj nových stránek
- doplněno povídání o tabletech a literatuře, ten zbytek přijde brzy ;-)
- přidala jsem také odkaz na mou tvorbu a pár tutoriálů, alias videí z kreslení

WIP

Právě jsem se pustila opět do Corrada, tektokrát kozlujícího. Můžete se těšit na první WIP ;-)

Upozornění

Všechny kresby jsou chráněny autorských zákonem. Na jejich použití na webech je potřeba písemný souhlas. Reklamní a komerční použití kreseb, či jiné publikování je závislé na dohodě.Copyright © 2013 AlexisBB
All rights reserved | Do not copy